04 stycznia 2019 21:55 | Aktualności

Wigilia Szkolna 2018

„Jest taki dzień - bardzo ciepły, choć grudniowy…” - śpiewały kiedyś „Czerwone Gitary”. To Wigilia, najpiękniejszy dzień w roku, w którym zasiadamy przy rodzinnym stole, łamiemy się opłatkiem i życzymy sobie wszystkiego najlepszego.

Również w Szkole Podstawowej w Golasowicach mieliśmy taki dzień. Zanim udaliśmy się na zimową przerwę świąteczną, w ostatni dzień nauki spotkaliśmy się na uroczystej Wigilii. Klasy Va i Vb przygotowały program artystyczny. Było słowo wstępne na temat sensu przeżywania duchowego Bożego Narodzenia, przypomniano też ludowe zwyczaje wigilijne, a chór zaprezentował najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Dzieci przygotowały humorystyczne jasełka „Na trzech aniołów”. Pani dyrektor odczytała tradycyjnie kilka kartek świątecznych, które przysłano do naszej szkoły, a ksiądz proboszcz życzył zebranym błogosławieństwa Bożego. Jak co roku, uczniowie i nauczyciele połamali się wigilijnym opłatkiem.

Na koniec dzieci ze wszystkich klas otrzymały prezenty przygotowane przez rodziców, na co czekały przez cały rok, starając się być grzecznymi. Teraz już można udać się do domów, by tam przeżywać rodzinnie Święta Bożego Narodzenia.

WIGILIA SZKOLNA 2018