Projekt eTwinning

08 czerwca 2017 00:09 | Projekt eTwinning

Przygotowanie zdrowego śniadania

Jednym z ostatnich etapów projektu e-twinning promującego zdrowy tryb życia pt.: Health for Life było przygotowanie przez uczniów zdrowego śniadania tzw. Healthy Lunch Box.  Dzieci z pomocą rodziców przygotowały potrzebne produkty, które wchodzą w skład zdrowego posiłku. Następnie już w szkole każdy uczeń przedstawił swoją koncepcję pracy. Omówiliśmy wspólnie, co jest dla nas zdrowe i dlaczego. Najburzliwsza dyskusja odbyła się podczas omówienia rodzajów pieczywa. Dzieci dowiedziały się, dlaczego powinniśmy unikać ciągłego spożywania bułek i innych produktów z oczyszczonej mąki. Wyjaśnialiśmy też wspólnie co jest niezdrowe w wodzie smakowej. W efekcie powstały bardzo ciekawe kanapki, sałatki i przekąski pełne warzyw i owoców, uzupełnione wodą do picia. Na zakończenie uczestnicy projektu zjedli ze smakiem swoje śniadania.