Archiwum - Aktualności

09 czerwca 2017 21:02

XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Golasowicach

W dniach 05- 09.06.2017 r. Zespół Szkolno- Przedszkolny w Golasowicach obchodził XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem: „Czytanie zbliża”. W tym roku do wspólnego czytania zaproszone zostały babcie i dziadkowie uczniów i przedszkolaków, panie: Danuta Kufieta, Teresa Szczepek, Genowefa Klimosz, Bogusława Tomala oraz pan Władysław Czyżewski.

Tydzień Czytania w Golasowicach rozpoczął się głośnym odczytaniem klasyka literatury dziecięcej- znanej i lubianej „Lokomotywy” J. Tuwima- jak zalecali organizatorzy OTCD. W kolejnych dniach przedszkolacy i uczniowie wysłuchali również wartościowych utworów autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej z tomu: „Plaster czarownicy i inne baśnie”. Czytający goście zwrócili uwagę młodych słuchaczy na pouczające prawdy płynące z tych opowiadań na tematy: przyjaźni, tolerancji, dostrzegania piękna małych, drobnych rzeczy, łamania stereotypów itp.

Dzieci miały okazję także podziwiać tradycyjny strój regionalny ze Śląska Cieszyńskiego, który specjalnie na tę okazję założyła jedna z czytających, p. G. Klimosz.

Przeczytano: 224 razy. Wydrukuj|Do góry

XVI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM 2017